Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Minister Nauki z wizytą na UZ

Jarosław Gowin - wicepremier, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wizytą w Zielonej Górze. Oczywiście głównym punktem w ministerialnym kalendarzu było spotkanie na Uniwersytecie Zielonogórskim, gdzie w asyście parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, marszałek województwa i prezydenta Zielonej Góry, spotkał się z władzami uczelni dyskutując o Uniwersytecie oraz przygotowywanych zmianach w funkcjonowaniu nauki i szkolnictwa wyższego na poziomie ogólnopolskim. Omawiana kwestia zmian legislacyjnch, była także pretekstem do rozmów o finansowaniu uczelni wyższych, w tym dotacji dla wciąż
rozwijającego się naukowo Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wicepremier podkreślając rangę i możliwości zielonogórskiej uczelni, szczególną uwagę zwracał na innowacyjność gospodarczą, styk nauki i biznesu w parku naukowo - technologicznym i sukcesy Uniwersytetu, zwłaszcza w obszarze alternatywnych rozwiązań elektroenergetycznych tworzonych właśnie przez naukowców UZ.

Dzisiejsza wizyta ministra nauki, mająca przede wszystkim charakter kurtuazyjny, będzie miała jednak swoją skonkretyzowaną kontynuację.
Wspólnie z rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego, wicepremier ustalił dzisiaj harmonogram kolejnych, tym razem czysto roboczych spotkań w ministerstwie.


 

   Kontakt

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

 

Redakcja:

al. Niepodległosci 13
65-001 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 78 80

e-mail: tv@uz.zgora.pl

www.tv.uz.zgora.pl