Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wiceminister Nauki na UZ

Park Naukowo - Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński, odpowiedzialny w resorcie za innowacje i współpracę nauki z przemysłem.

Wizyta podsekretarza stanu miała charakter roboczy, a została zapowiedziana już w maju przez Jarosława Gowina - wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, podczas jego wizyty na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Wiceminister Piotr Dardziński odwiedził m.in. Centrum Budownictwa Zrównoważonego i Energii, w tym specjalistyczne laboratoria kogeneracji energetycznej, komorę badań akustycznych, komorę bezechową. Jak podkreślał Uniwersytet Zielonogórski, to idealny przykład połącznia wiedzy i gospodarki. Ministrowo stara się promować i rozwijać takie modele w całym kraju. Prof. Tadeusz Kuczyński, rektor zielonogórskiej uczelni zaznaczył, że Lubuski Park Naukowo - Technologiczny to miejsce, w którym naukowcy uczelni współpracują z komercyjnymi firmami działającymi w różnych obszarach. Dzięki kooperacji powstają innowacyjne produkty i technologie, które w przyszłości mogą być kołem zamachowym lubuskiej gospodarki.


 

   Kontakt

TV@UZ
Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego

 

Redakcja:

al. Niepodległosci 13
65-001 Zielona Góra
tel.: (+48 68) 328 78 80

e-mail: tv@uz.zgora.pl

www.tv.uz.zgora.pl